Nasza książka „Smakowitości. Domowa sezonowa kuchnia wegańska”

Kochani, w grudniu ukazała się nasza, moja i Idy Kulawik, książka kucharska „Smakowitości. Domowa sezonowa kuchnia wegańska”. Efekt naszej prawie trzyletniej współpracy to 100 pysznych, wegańskich przepisów na sezonowe dania i słodkości oraz moje fotografie. Ida ułożyła i opracowała przepisy według pór roku, ja natomiast z wielką przyjemnością je fotografowałam.

„Smakowitości. Domowa Sezonowa Kuchnia Wegańska” to podróż sentymentalna i nostalgiczna do smaków i miejsc, które wielu z nas pamięta z przeszłości. Wraz z Idą serdecznie zapraszamy was do przybranego babcinym obrusem stołu, gdzie odkryjecie smakowitości ukryte w kredensach i gablotkach. Prosimy, zasiądźcie wygodnie i spróbujcie przysmaków, które przywodzą na myśl dzieciństwo na wsi, spacery po łące i nie tylko. Pozwólcie się zaprosić na sielski piknik, zabierzcie ze sobą ukochaną osobę na romantyczną randkę wśród traw i chabrów, wędrujcie po lesie w poszukiwaniu magicznej chatki z piernika.

Zanurzcie się w cykliczność i odnawialność natury. Zasmakujcie kulinarną podróż do magicznego świata minionych epok, gdzie zarówno przedmioty, jak i dania były tworzone z dbałością i pieczołowitością. Receptury na sezonowe przysmaki nie tylko nawiązują do polskiej kuchni, lecz również inspirują się tradycjami kuchni śródziemnomorskich, gdzie ucztowanie i świętowanie są częścią codzienności.

Zasiadanie do wspólnego stołu z bliskimi to dla nas nie tylko jedzenie i zaspokajanie głodu, ale rytuał bycia razem. Nasza książka łączy nowoczesne spojrzenie na tradycyjne smaki z sentymentalną nutą. Czy pamiętacie ten łyk pysznego, domowego soku lub kompotu w upalny dzień na wsi? Chłodny cień pomieszczenia, który dawał uczucie błogości, a smak napoju gasił pragnienie. Aromat zebranych z rana grzybów i szybkie ich przygotowywanie, aby móc cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem? Zapach świeżego igliwia mieszającego się z potrawami gotującymi się w kuchni? Kanapki jedzonej ze smakiem nad morzem lub jeziorem? Wszystkie te smaki i wiele innych znajdziecie w naszej książce. To miniwyprawy naszego życia, te małe przygody, do których chcemy powrócić razem z wami.

Książkę można kupić w twardej i miękkiej oprawie w księgarniach internetowych oraz na stronie wydawnictwa Purana:

Smakowitości Domowa Sezonowa Kuchnia Wegańska Ida Kulawik Emilia Konkol-Pastuszak oprawa Twarda

Smakowitości Domowa Sezonowa Kuchnia Wegańska Ida Kulawik Emilia Konkol-Pastuszak oprawa Miękka